Zdalny dostęp: poznaj zastosowanie na przykładzie serwisu maszyn

Nie da się ukryć, że producenci stoją dzisiaj przed rozmaitymi dylematami. Często zastanawiają się, jak zapewnić klientom dostęp do profesjonalnych usług serwisowych. W praktyce coraz więcej osób korzysta z technologii zdalnego dostępu, która jest oferowana np. przez markę Ewon.

Zdalny dostęp daje opcję świadczenia usług serwisowych na odległość. Jest to zaś udogodnienie dla producentów oraz tak samo dla rozmaitych użytkowników końcowych.

Pewna ciekawostka jest taka, że generalnie zdalne serwisowanie to nie jest żadna nowość. Wszak to standard w zautomatyzowanym przemyśle, gdzie bazuje się na technologiach cyfrowych.

Nie da się ukryć, że obecnie eksportowanie maszyn i urządzeń do innych krajów (lub nawet na inne kontynenty) jest bardzo powszechne. Trudno jest zaś oczekiwać, że dany producent będzie miał swoje oddziały serwisowe w każdym zakątku globu. Na pewno byłoby to nieopłacalne pod kątem finansowym i niefunkcjonalne.

To sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na technologie, które umożliwiają producentom zdalne serwisowanie maszyn oraz urządzeń. Takie usługi są na co dzień dostarczane np. przez Ewon. To właśnie ta marka wprowadziła m.in. technologie chmurowe, które pozwalają na automatyczne przesyłanie alarmów za pośrednictwem routerów (w kierunku centrum serwisowego producenta konkretnej maszyny).

Na czym polega jednak w praktyce zasada działania? Maszyna, która jest podłączona do sieci, w razie konieczności zgłasza usterkę w postaci alarmu. Jest on zaś od razu wysyłany na serwer, a później trafia do centrum serwisowego producenta.

Co istotne, serwisant może szybko zdiagnozować problem albo zdalnie połączyć się z konkretną maszyną. W takim celu, aby zebrać więcej informacji dotyczących występującego problemu. Zdalny serwis służy w praktyce do diagnozowania usterek, a także do ich usuwania (jak to jest w ogóle możliwe).

Co powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązania? Możesz sprawdzić najważniejsze korzyści wynikające ze stosowania zdalnego serwisu! Co istotne, może na nie liczyć producent oraz tak samo końcowy użytkownik maszyny.

Jakie są walory z punktu widzenia użytkownika (np. konkretnego zakładu produkcyjnego)? Chodzi na pewno o sporą oszczędność czasu. A czas to przecież pieniądz, prawda? Eksperci zauważają, że jest możliwość skrócenia przestojów produkcyjnych, a nawet ich wyeliminowanie (minimum w pewnym zakresie). Dodatkowo można liczyć na skorzystanie z autoryzowanych usług serwisowych. Co istotne, niezależnie od tego, w jakim miejscu będzie gwarant, czy serwis. Inne walory to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w zakładzie i wydłużenie trwałości maszyn.

Jakie są najważniejsze korzyści dla producentów maszyn? Są to lepsze relacje z klientami, czy poprawienie czasu reakcji na zgłoszenia serwisowe. Inne walory to zmniejszenie liczby zgłaszanych awarii i zredukowanie częstotliwości wyjazdów serwisantów (to z kolei ma przełożenie na znaczące obniżenie kosztów operacyjnych).

Chcesz poznać więcej faktów na ten temat? W takim razie przeczytaj artykuł znajdujący się na stronie internetowej https://racontrols.pl/bazawiedzy/zdalny-dostep-zastosowanie-na-przykladzie-serwisu-maszyn/. Możesz też od razu skontaktować się z przedstawicielami firmy RAControls, którzy na temat możliwości wdrożenia zdalnego dostępu wiedzą wszystko!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.