Sensacje ze świata celebrytów, które to fałsz?

Sensacje ze świata celebrytów, które to fałsz?Nieraz pewnie słyszałeś o rzekomych wydarzeniach z udziałem różnych celebrytów. Nie dziw się, że takie wiadomości są upubliczniane – skandal zawsze się dobrze sprzedaje! Zawsze wszystkie plotki należy brać z przymrużeniem oka, chociaż przysłowie mówi, że w każdej plotce jest odrobina prawdy! Sprawdź, jak odróżnić fake news od prawdziwej sensacji i na, co nie warto tracić czasu!

Potwierdzone wiadomości z pierwszej ręki?


Kiedy nagle okazuje się, że znana osobistość z gazet, telewizji lub youtuba była w samym środku skandalicznych wydarzeń – nie musisz brać wszystkiego na serio. Dzięki temu, że każdy celebryta obecnie prowadzi swój kanał lub ma konto na mediach społecznościowych, powinniśmy zajrzeć właśnie na taką stronę i dowiedzieć się, co na ten temat mówi samo źródło! Wielu celebrytów, niemal natychmiast dementuje plotki na swój temat. Robią tak, ponieważ dbanie o swój wizerunek jest podstawą w tym biznesie – im dłużej plotka krąży, tym do większej liczby osób dotrze i tym bardziej będzie ją w przyszłości trudno podważyć. Szczególnym dniem, kiedy to sami celebryci pozwalają sobie na żarty, to prima aprilis – wówczas w social mediach możesz przeczytać zaskakujące posty, ocierające się o skandal, które oni sami tworzą. Ten dzień to wspaniała okazja do tego, żeby pokazać swoje poczucie humoru i dystans do własnej osoby. Po publikacji takiego postu w prima aprilis, notowania gwiazdy zdecydowanie rosną, podobnie jak słupki wyświetleń i oglądalności!

Jak rozpoznać fałszywe newsy i plotki?


Jeżeli kilka źródeł podaje te same informacje, bardzo prawdopodobne, że jest to prawda. Niemniej jednak nie jest to regułą. Jeśli znajdziesz taki skandaliczny news na stronie o wątpliwej wiarygodności lub korzystasz ze stron, gdzie większość tekstów to luźne przemyślenia, wtedy bardzo możliwe, że jest to wiadomość nieprawdziwa. Trzeba również być sceptycznym do informacji, które zostały rzekomo przekazane przez przyjaciół, bliskich współpracowników lub członków rodziny celebryty. Takie rzeczy są oczywiście możliwe, ale niekoniecznie są zawsze prawdziwe! Ostatnimi czasy bardzo dużą sensację wzbudził syn znanego artysty disco polo. Tutaj, on sam dostarczał pożywkę mediom plotkarskim, ponieważ osobiście publikował swoje wypowiedzi, nieraz wprawiające w zażenowanie odbiorców i upubliczniał prywatne sprawy. Warto w tym miejscu zauważyć, że artysta disco polo, którego syn wywoływał skandal za skandalem, zachował najwyższą klasę. Nie komentował tych sensacji, nie unikał mediów, ani też nie tłumaczył się z tej, skąd inąd trudnej i wstydliwej sytuacji rodzinnej. Być może, dzięki temu, wszystkie skandale nieco przycichły i portale plotkarskie dały sobie spokój. Artysta ten, od lat obecny w show-biznesie, doskonale zna prawidła rządzące tym światem – im mniej mówisz o sobie, tym lepiej o tobie myślą inni! Być może jest coś w tym stwierdzeniu, bowiem o celebrytach, którzy chronią prywatność, mówimy, że mają klasę i potrafią się zachować!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.