Jak będą wyglądać koncerty po pandemii?

Jak będą wyglądać koncerty po pandemii?Przez czas trwania pandemii, odzwyczailiśmy się od takich wydarzeń, jak koncerty. Wymogi dotyczące zachowania dystansu społecznego nie służą wspólnemu przeżywaniu imprezy. Niestety, nawet zachowanie dystansu społecznego nie gwarantowało tego, że koncert się odbędzie – wszystkie imprezy były odwołane i pozostała nam jedynie relacja online. Po tak długim czasie tęsknimy za tego typu rozrywką i z niecierpliwością czekamy na pierwsze koncerty i inne wydarzenia. Wiele osób zastanawia się, jak będą wyglądały koncerty po pandemii – co się zmieni?

Czy trzeba będzie mieć maskę – to chyba najważniejsze pytanie!


Maski na świeżym powietrzu towarzyszyły nam od bardzo dawna. Musieliśmy je nosić tak długo, że nawet kiedy obostrzenia te zostały zdjęte, to i tak wiele osób je nadal nosi. Koncert w masce? Absolutnie odbiera całą przyjemność z wydarzenia! Przecież podczas koncertów chcemy aktywnie w nim uczestniczyć – śpiewać, śmiać się i nawiązywać kontakty z innymi uczestnikami! Gdy okaże się, że jednak trzeba nosić maskę podczas koncertu, być może wiele osób, po prostu zrezygnuje z tego wydarzenia. Nie ma żadnej bowiem radości z uczestnictwa w masce podczas emocjonującego koncertu!

Dystans społeczny i dezynfekcja – czy będą nadal obowiązywały?


Dystans społeczny jest najmniej uciążliwym obowiązkiem, jeśli chodzi o przestrzeganie zasad związanych z pandemią. Nikt nie lubi ścisku i tłoku – to zupełnie naturalne i niepokój związany z przebywaniem w takiej dużej grupie ludzi jest uwarunkowany biologicznie. Uczestniczenie w koncercie w małej grupie, dobrze nam znanych osób, sprawia, że całe wydarzenie jest dla nas jeszcze bardziej interesujące i przeżywamy je mocniej, ponieważ emocjami dzielimy się tylko z najbliższymi osobami. Dezynfekcja, jest jeszcze mniej uciążliwa. Nie jest dla nas żadnym problemem dezynfekowanie rąk, czy nawet założenie rękawiczek jednorazowych. Nie mamy też nic przeciwko dezynfekcji sal koncertowych. Jeśli po pandemii zalecenia dotyczące dezynfekcji będą utrzymane, prawdopodobnie nie będzie to dla nas żadnym problemem.

Czy koncerty na świeżym powietrzu to dobry pomysł?


Koncerty, które odbywają się pod chmurką są zależne od pogody. O ile, muzycy mogą sobie pozwolić na swobodę – występują pod zadaszeniem, o tyle widownia, która moknie na deszczu, niekoniecznie czuje się komfortowo! Zagorzałych fanów nie przegoni żaden deszcz! Gdy gra ulubiony zespół lub na scenie pojawiają się znani, światowej klasy artyści, wówczas wystarczy duży parasol, aby w pełni uczestniczyć w wydarzeniu! Być może dobrym rozwiązaniem są namioty koncertowe, które dają ochronę przed warunkami atmosferycznymi nie tylko dla zespołów, ale i dla publiczności. Niestety, w takim namiocie nie zawsze można zorganizować duże wydarzenie. Powodem jest zbyt mała powierzchnia namiotu. Tym, co sprawia, że koncert jest naprawdę na wysokim poziomie jest odpowiednie miejsce – dlatego jeśli pojawi się okazja uczestnictwa w takim wydarzeniu, jak przed pandemią, koniecznie skorzystaj z nadarzającej się okazji!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.